Má smysl používat míchačku liquidů?

Obrázek článkuPokud jste na naší prodejně pečení-vaření, nebo jste jen dorazili na sraz, který proběhl 14. října, určitě jste zaznamenali, že se na našem pultu objevila záhadná věc, která vypadá na první pohled jak indukční vařič. Jak však vypovídá titulek tohoto článku, nejde o žádný vařič, ale právě o míchačku liquidů od společnosti Nitecore. Tu si taktéž můžete kdykoli v rámci otevírací doby vyzkoušet a posoudit sami.

Eliquid Mixer Nitecore NFF01 jsme vyzkoušeli právě k příležitosti srazu a prezentace naší prodejny. Oproti kutilským odstředivým "míchačkám" tato funguje na bázi magnetické vrtulky, která ale spíš vypadá jako pilulka. Tuto vrtulku umístíte do lahvičky vašeho liquidu a nastavíte přístroj. Po určitém časovém intervalu máte liquid promíchaný. Tohle však není všechno. Tato míchačka toho totiž umí mnohem více. Jelikož působí nastavování poměrně zmatečně a přiložený návod tomu taktéž příliš nepomáhá, bylo zprvu třeba asistence slečny, která u nás pracuje a přišla už s míchačkou více do styku. Na základě tohoto vysvětlení už však nenáí sebemenší problém míchačce porozumnět a nastavit si podle sebe své parametry.

Jelikož se jedná o běžný prodejní produkt, každý majitel jistě uvítá možnost zahájení míchání a taktéž konec pomocí časovače, který se posléze řídí dle aktuálního času. To se hodí předevšm u míchaných liquidů, kde se po dlouhodobějším promíchání či uzrátí příliš uhlazuje chuť a proto se to dá vyřešit nastavením jen na určitý interval. Jedna z vlastností je možnost nastavení otáček, tedy rychlosti točení magnetu uvnitř liquidu. Jelikož je rozsah od 70 do 1200 otáček za minutu, zvolil jsem právě onu horní hranici. Další z podstatných funkcí je taktéž možnost přihřívání, při kterém je rozsah teplot od 35°C po 70°C. V tomto jsem opět zvolil vyšší hranici a jelikož jsem nepotřeboval žádný časovač, vypnul jsem "časové okruhy" a nechal tedy přístroj pracovat, dokud jej nevypnu.

Jako exemplární vzorek pro namíchání jsem si připravil podle receptu klon populární americké prémiovky Milkman Moonies, který se skládá celkem ze sedmi příchutí a proto u něj dýl trvá, než se jednotlivé příchutě zcela "zapustí" do báze, která byla v tomto případě 70VG 30PG a navíc jedna z příchutí bylo i máslo, které značně dominuje a ihned po namíchání dávalo poměrně nepříjemný hit.

 

Umístil jsem tedy do liquidu, namíchaného ve stejný den ráno magnetickou vrtuli, nastavil na nejvyšší hodnoty otáček a přihřívání a zapnul míchání. Oproti očekávání se však vrtulka nezačala točit na dně, ale právě díky vysoké hustotě liquidu začala poletovat dokola. Takto poletovala zhruba půl hodiny, dokud nezačalo působit přihřívání, které zmenšilo celkovou hustotu a nechalo vrtulku slétnout do spoda, kde už se točila podle očekávání. Zhruba po čtvrthodině jsem zahájil ochutnávku číslo jedna. Tato ochutnávka však ještě nebyla podle představ právě díky stále dominantnímu máslu, proto jsem nechal zbývající liquid pokračovat v míchání a další test proběhl za dalších 15 minut, tedy po půlhodině od zahájení míchání. 

barvaV tuto dobu však, sedět na židli, nejspíše bych z ní spadl. Ten stejný liquid, který ještě před půl a čtvrthodinou nechutnal dobře, byl najednou naprosto dokonalý. Hlavní indikátor - máslo - již nebylo vůbec dominantní, ale krásně se zakomponovalo mezi ostatní příchutě a jejich souhra by se dala směle přirovnat k hudebnímu podkresu posledních dílů Harryho Pottera.

Ač jsem tedy byl ze začátku částečně skeptický, toto mě opravdu přesvědčilo o tom, že míchání v míchačce není jen pro nějaký placebo efekt. Jedniné, co se nezměnilo, byla v tomto případě barva(viz. obrázek), což ale přece jen není to hlavní. Proto pokud budete mít čas, přineste si do Vaporismu své míchanice a nebo si namíchejte přímo u nás a rovnou nechte promíchat. Pokud tomu totiž dáte ten čas, který je v porovnání s několika dny zrání zanedbatelný, nebudete litovat. A pokud se vám míchačka zalíbí, můžete si ji pořídit taky na doma, najdete ji totiž v nabídce ZDE. A kdyby se někomu líbila korunková lahvička na fotce, taktéž ji naleznete v tomto odkaze ;)