Vážení zákazníci, z technických důvodů (nejspíše u poskytovatele) nám bohužel dnes nefunguje infolinka, využijte prosím online podporu či nás kontakujte na e-mailu jsme@vaporism.cz

Míchání e-liquidu pro POD zařízení

Báze s ideálním obsahem propylen glykoluPOD zařízení si rychle získala svou oblíbenost díky snadnému a přímočarému používání. Jsou proto ideální převážně pro začátečníky, široké uznání vzbuzují však i u pokročilejších uživatelů z řad vaperské komunity. My se však v tomto článku zaměříme právě na první jmenované - začátečníky.

Ačkoli pro funkci samotného zařízení není kromě dobíjení a občasné výměny cartridge nic dalšího potřeba, stále jsou tu ještě e-liquidy, bez nichž vám váš POD zkrátka neposlouží. Jednou z variant je koupě již hotového e-liquidu, jelikož je však výběr samotných příchutí k míchání mnohem širší, přinášíme vám tento článek, aby i pro vás bylo míchání hračka.

Klasické míchání vs. míchání pro PODy

Na první pohled se jedná o zcela totožné míchání. V obou případech tak potřebujete mít bázi, nikotinový booster, příchuť a prázdnou lahvičku. Hlavní rozdíl je však v hustotě výsledného e-liquidu, dané poměrem hlavních létek - řidšího propylen glykolu(PG) a hustějšího glycerinu(VG). U klasického míchání se často používají báze s větším poměrem glycerinu, pro POD zařízení je však třeba použít řidší bázi buď s vyváženým poměrem PG/VG 50:50 nebo převahou PG. Důvodem je miniaturní žhavící tělísko uvnitř cartridge, které by při vyšších poměrech VG nestihalo nasakovat drobnými otvory e-liquid, čímž by docházelo k pálení nenasáknuté vaty a tím i k následnému znehodnocení celé cartridge.

Správné míchání pro PODy

Booster s nikotinovou solí od Euliquidu

Abyste si mohli naplno užít vaše zařízení, je třeba pro něj připravovat e-liquid s poměrem PG 50% a vyšším. Je třeba však nezapomínat na nikotin. Ten doplníte do e-liquidu z nikotinového boosteru, přičem je opět potřeba zohledňovat poměr PG a VG boosteru. Nabízí se vám však dvě varianty, mezi nimi si snadno vyzkoušením naleznete tu svoji. Na trhu se totiž nachází nikotinové boostery s nikotinem, ale také novější boostery s nikotinovou solí.

Nikotin & Nikotinová sůl(nicsalt)

Klasický nikotin je extrahován z listů tabáku a vyniká především svou typickou sílou s pověstným hitem při "šluknutí". Obsah nikotinu v něm je i přes menší obsah dostatečně znatelný. Oproti tomu nikotinová sůl vzniká úpravou klasického nikotinu přidáním některé z kyselin. Takto upravený nikotin ve formě soli je mnohem intenzivnější a ačkoli nemá stejný hit jako klasický ani při vyšším obsahu nikotinu, rychleji se z něj nasytí nikotinové receptory v mozku a odpadá tzv. "pocit nedokouření", vyznačovaný nekončícím opakovaným potahováním z e-cigarety z důvodu nedostatečného zasycení nikotinem.

Ideální kombinace pro PODy

Pokud očekáváte, že vám prozradíme ideální poměr pro váš POD, budeme vás muset zklamat. Není to však tím, že bychom nechtěli pomoci. Tato věc je totiž subjektivní a proto je třeba si ozkoušet jak hustoty, tak i kombinace s nikotinovou solí nebo klasickým nikotinem na vlastní ústa. Nemusíte se však bát, stačí pouze se držet zásad z tohoto článku(minimální obsah báze i boosteru PG 50%) a tak objevíte i správnou kombinaci přesně pro vás.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení