Proč vaping vysušuje?

Obojí má stejné činitele a tím je Glycerin a Propylen Glykol, hlavní složky e-liquidu. Vlastností obou látek je totiž pohlcování vlhkosti ze vzduchu, odbornějším názvem hygroskopie. Stejně tak působí pára obou látek i v prostředí vašich úst či nosní dutiny a proto je třeba po vapování taktéž doplnit tekutiny prostřednictvím pití, jelikož pohlcenou vlhkost z úst takto vydechujete s vyfouklou párou.

water-2296444_640

Problém však nastává už u jmenovaného vyfouknutí nosem. Jelikož doplnění vlhkosti v nosních dutinách není tak jednoduché, jako je tomu u úst a tak se dutiny vysušují a dochází snadno k naprasknutí stěn dutiny a výslednému krvácení z nosu.

To samozřejmě neznamená, že když se to stane, hrozí vám nějaké větší nebezpečí. Většinou se to totiž stane nevědomky každému při běžnému vyfouknutí z úst, ale pouze v minimálním množství. Pokud byste však vyfukovali páru pouze nosem nebo přespříliš často, mohla by vám kromě nepříjemného pálení dutin začít vypadávat z nosu kousky vysušené nosní tkáně a to už se opravdu nevyplatí.

Proto pokud už se budete chtít před přáteli předvést, dbejte na to, abyste to neopakovali příliš často, protože pak by to opravdu nestálo za to. My ale rozhodně nedoporučujeme z nosu vůbec vydechovat a naopak bychom připomněli, nezapomínejte na to během vapování pít, aby si vaše ústní dutina zachovávala dostatečnou vlhkost.