Souboj "titánů": Kanthal nebo nerez?

Obrázek článkuJe to otázka, která trápí lidi už po staletí, řekli by v dokumentu o vapingu za pár stovek let. Pravdou však zůstává to, že tuto otázku si jednou položí každý z pokročilejších vaperů.

Záměrně v tomto článku neuvádíme nikl ani titan, jelikož tyto dráty se nedají vyžhavovat zcela bez problémů, při použití ve wattovém režimu se z nich uvolňují škodlivé látky a tak jsou odsouzeny pouze pro použití v režimech teploty (TC).

 

 

Kanthal (KA)obrázek_2022-01-18_144612

Jedná se prakticky o první odporový drát, který byl v počátcích vapingu použit. Při jeho vyžhavení téměř vůbec nemění svůj odpor, proto jej není možno použít za žádných okolností v režimu teploty. Nemá téměř žádnou pachuť, někteří však u něj cítí určitý podklad chuti. Mezi jeho příznivce se řadí nejčastěji lidé, kteří se ve světě vapingu pohybují delší dobu a oblíbili si jeho způsob podání chuti.

 

 

obrázek_2022-01-18_145017

NEREZOVÁ OCEL (SS)

Nejmladší drát ve světě vapingu. Jeho unikátností je možnost použití jak v klasickém wattovém režimu, tak i v režimu teploty za použití správného režimu přesně pro tento drát. Podání jeho chuti je však unikátní právě svou čistotou. Ta ve spojení s možností použití v režimu teploty z něj dělá naprostý unikát. U některých příchutí může být prokreslení až příliš nezvyklé (kupříkladu tabákové příchutě).

Z toho vyplývá, že oba tyto dráty budou mít vždy své příznivce i odpůrce, stejně tak, jako je tomu i u příchutí. S tím se však nechceme spokojit. Napište nám proto do komentářů pod článek nejen který máte radši, ale také proč.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení