Souboj "titánů": Kanthal nebo nerez?

Obrázek článkuJe to otázka, která trápi lidi už po staletí, řekli by v dokumentu o vapingu za pár stovek let. Pravdou však zůstává to, že tuto otázku si jednou položí každý z pokročilejších vaperů.

Záměrně v tomto článku neuvádíme nikl ani titan, jelikož tyto dráty se nedají vyžhavovat zcela bez problémů, při použití ve wattovém režimu se z nich uvolňují škodlivé látky a tak jsou odsouzeny pouze pro použití v režimech teploty TC.

 

 

Kanthal (KA)

Jedná se prakticky o první odporový drát, který byl v počátcích vapingu použit. Při jeho vyžhavení téměř vůbec nemění svůj odpor, proto jej není možno použít za žádných okolností v režimu teploty. Nemá téměř žádnou pachuť, někteří však u něj cítí určitý podklad chuti. Mezi jeho příznivce se řadí nejčastěji lidé, kteří se ve světě vapingu pohybují delší dobu a oblíbili si jeho způsob podání chuti.

 

 

NEREZ (SS)

Nejmladší drát ve světě vapingu. Jeho unikátností je možnost použití jak v klasickém wattovém režimu, tak i v režimu teploty za použití správného režimu přesně pro tento drát. Podání jeho chuti je však unikátní právě svou čistotou. Ta ve spojení s možností použití v režimu teploty z něj dělá naprostý unikát. U některých příchutí může být prokleslení až příliš nezvyklé (kupříkladu tabákové příchutě).

Z toho vyplývá, že oba tyto dráty budou mít vždy své příznivce i odpůrce, stejně tak, jako je tomu i u příchutí. S tím se však nechceme spokojit. Napište nám proto do komentářů pod článek nejen který máte radši, ale také proč.