Tipy k míchání pro PODy

POD zařízení VooPoo VMATEJiž před časem jsme vám přinesli článek ohledně toho, jaké možnosti se nabízí ohledně míchání pro vaše POD zařízení. Jelikož od vás ale dostáváme odezvy, rozhodli jsme se k doplnění informací, aby byl váš vaperský zážitek nejen bez jakýchkoli komplikací, ale naopak co nejvíce uspokojující.

V minulém článku jsme se zaměřovali na klasické míchání s nakapáním příchuti do lahvičky a dolití bází v poměru 50:50 PG a VG. S rozmachem shake&vape i příchutí s potřebou vyššího poměru se totiž nezřídka začalo stávat ono nepříjemné prskání do úst i případné protékání skrze otvory pro přísun vzduchu.

Beznikotinová báze 70/30Hlavním činitelem těchto jevů je totiž v již jmenované příchuti. Drtivá většina z nich totiž stojí právě na základě proplyenglykolu (PG), substance, jejíž vlastnosti jsou ideální pro nesení chuti. V případě dolití lahvičky bází s poměrem 50:50 však díky ní získává propylen glykol jasnou převahu a celý namíchaný e-liquid se stává řidším, což způsobuje přílišné přehlcení spirálky i u tak drobných zařízení, jako jsou PODy. Právě tato věc je ošetřena rostlinným glycerinem (VG), hlavním činitelem pro tvorbu "páry", vyvažující současně i hustotu e-liquidu.

Například v případě 60ml shake & vape lahvičky s 20ml příchuti, zalité bází 50:50, získáváte výsledný e-liquid o poměru 67% PG a pouze 33% VG. Pokud však použijete ve stejném případě bázi o poměru 70% VG / 30% PG, docílíte tak téměř dokonalého vyvážení (47% VG / 53% PG).

Při každém míchání proto nezapomínejte zhodnotit, jaké množství příchuti bude součástí e-liquidu a tomu přizpůsobte i bázi, aby byl váš chuťový i vjemový požitek zcela dokonalý.

Nezapomínejte však zhodnotit ani potřebu hustoty dle vašeho zařízení. Zpravidla totiž platí, že čím drobnější otvory pro přísun e-liquidu se ve žhavící hlavě nacházejí, tím řidší e-liquid pro bezproblémový chod vyžaduje a naopak. Pokud však poměr e-liquidu vyladíte k univerzálnímu poměru 50:50, získáte e-liquid, se kterým si hravě poradí drtivá většina POD zařízení.