Vážení zákazníci v pátek 01.07. bude probíhat údržba a aktualizace našich systému a bohužel v těchto dnech nebude přístupný e-shop ani prodejna. Za potíže se omlouváme.

Zatékání do módu: pozor na bazén v kapse

zalitiAčkoli se vám to může zdát k neuvěření, nejčastější problém, který v drtivé většině reklamací řešíme je právě zatečený liquid uvnitř módu a tím jeho znefunkčnění. Tím však naše reklamační středisko nekončí. Ač za zatečení e-liquidem zodpovídá zákazník, každý zatečený mód se přesto snažíme ještě oživit, sami totiž víme, že loučení se svým oblíbeným módem, se kterým jsme toho tolik prožili, není nikdy příjemný. Tomu se však nelze vždy vyhnout a proto jsou někdy na řadě i smutné zprávy.

PG a VG - vodivé nebo ne?

Často se u těchto případů dostáváme právě k otázce, jsou Propylen Glykol a Glycerin vodivé a nebo jsou to izolanty? Ačkoli se na skupinách objevují hlasy pro obě varianty, vneseme vám do toho trochu světla. Směs PG&VG opravdu funguje jako elektrický izolant. Pokud však směs obsahuje také nikotin či některé sladidla, stává se vodivou a to může být i přesto, že nepoužíváte nikotin a mícháte si sami. Některé příchutě totiž obsahují, byť nepatrné množství sladidel a i to může po zatečení nakonec způsobit vyzkratování součástky v módu. Jistota však není ani za předpokladu, že budete vapovat pouze 100% bázi. Spoje v módu jsou totiž z kovu a tak podléhají korozi. I kdyby však ke korozi nedošlo, jednou z vlastností glycerinu je hygroskopie, tedy schopnost natahovat do sebe vlhkost ze vzduchu a potom je tak jisté, že dříve, či později e-liquid v módu zkratuje spoj a nebo spoje zkorodují a nebudou nadále vodivé.

Správný postup

 Na řadu tak přichází dávat si hlavně pozor na to, aby při dolévání e-liquidu netekl liquid bokem po sklíčku a když už se to stane, je třeba nejen sklíčko otřít, ale taktéž odšroubovat atomizér z módu a vyšušit také oblast pod atomizérem včetně centerpinu. Právě díky tomu, že se toho budete vždy držet, zaručíte, že se vám mód tímto způsobem nepokazí a bude sloužit co nejdelší možnou dobu.

Je třeba však také nezapomínat i na zatečení e-liquidu pod kryt s bateriemi, případný vnik liquidu dovnitř baterie by totiž mohl zapříčinit vodivostí ještě mnohem nebezpečnější zkrat, který by mohl vést až k výbuchu a zničení nejen módu, ale v případě nevhodného umístění i vážné zranění a popáleniny.

Bonus - galerie módů z reklamací

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení