Pokročilá kalkulačka míchání e-liquidu

Od dob, kdy byly možnosti výběru e-liquidů značně zúžené na pouhých pár značek, utekla dostatečně dlouhá doba. V současnosti se totiž vedle koupě hotových prémiových e-liquidů rozmáhá také jejich vlastní míchání.

Ačkoli si pod tím mnozí představují velkou alchymii, opak je pravdou. Není totiž nic jednoduššího. Platí tak pravidlo, že pokud si dokážete připravit vodu se sirupem, dokážete si na stejném principu umíchat i svůj vlastní e-liquid.

Důvodů, proč se k tomuto trendu uchýlit je mnoho, nejpodstatnější je však výsledná cena. Oproti klasickým cigaretám je cena za hotový e-liquid, který vydrží na delší dobu, zanedbatelná. Míchání vám však náklady ještě sníží a to vám umožní nakoupit si příchutí mnohem víc. Díky tomu se tak přiblížíte k nalezení toho ideálního pro celodenní vapování.

Dalším, neméně důležitým aspektem k vlastnímu míchání jsou také jednotlivé parametry báze, tedy nikotinového (případně beznikotinového) základu bez příchutě. Stačí si totiž nalézt své ideální množství nikotinu a hustotu.

S takto připravenou bází bude každý namíchaný e-liquid přesně podle vašich představ. Hustota je totiž pro každý typ atomizéru jiná a tak platí, že pokud má váš atomizér menší kanálky pro sání e-liquidu, budete potřebovat více řidší e-liquid, aby žhavící hlava stíhala pohodlně sát. Naopak u větších kanálků bude třeba báze hustější, aby se žhavící hlava e-liquidem nezahltila a nezpůsobovala tak nepříjemné prskání do úst. 

Výsledná hustota báze je docílena poměrem následujících složek:

Propylen glykol(PG) – je řídký, používá se jako hlavní nosič příchuti, tvoří málo páry

Glycerin(VG) – je velmi hustý, používá se pro tvorbu velmi husté páry, špatně nese chuť

(demineralizovaná voda) – používá se případně na doředění hustoty e-liquidu

Naše nová kalkulačka vám nyní pomůže nejen před samotným mícháním, ale i před nákupem. Pokud si tedy nejste jistí tím, kolik čeho budete k dané příchuti či shake & vape příchuti potřebovat, zadejte si parametry do kalkulačky a získáte přesný recept.

Obsah nikotinu v boosterech: mg/ml

% VG/ % PG

Požadovaný obsah nikotinu: mg/ml


% VG/ % PG

Celkové množství e-liquidu: ml

Míchám:
Podíl příchuti: %
Objem příchuti v SNV lahvičce: mlMnožství příchuti: ___
Množství boosteru: ___
(Množství PG obsaženého v příchuti a boosterech: ___)

Beznikotinová báze celkem: ___ (PG: ___ / VG: ___)

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení